درباره من

ساده ترین چیزی که در مورد خودم می‌تونم بگم اینه که «سید مرتضا حسینی» هستم. مرتضا رو با «الف» می‌نویسم چون به نظر اینجوری بهتره! چه دلیلی داره ما یک اسم رو یک جوری بنویسیم ولی جور دیگه‌ای بخونیم‌ش؟

از بچه‌گی دست به خراب‌کاری بودم، با لوازم خونه شروع کردم. رادیو ضبط و هر چیزی که پیچ داشت و می‌شد بازش کرد رو از دسترس من دور نگه می‌داشتند! کمی که بزرگ‌تر شدم به الکترونیک علاقه‌مند شدم. در همون دوران کودکی -یازده ، دوازده سال‌گی- از روی نقشه‌های آماده مدارهای الکترونیکی رو تجربه کردم.

روزی که یک کامپیوتر پنتیوم ۲ وارد خونه ما شد زندگی من رو تغییر داد. دست روزگار من رو با دوستی آشنا کرد که برنامه نویس بود، به زبان دلفی. خیلی برام جذاب بود که می‌شد چیزی نوشت که کامپیوتر به حرف‌ش گوش کنه! دلفی رو یاد گرفتم و یک سال باهاش کار کردم یکی دو تا پروژه تجاری هم باهاش انجام دادم. بعد از اون با پی‌اچ‌پی و از اون مهم‌تر مفهوم Open source آشنا شدم. از اون روز به بعد از طرف‌دار های خیلی جدی آزادی نرم‌افزار هستم. پی‌اچ‌پی رو ادامه دادم و هنوز هم پی‌اچ‌پی کار هستم و به عنوان توسعه‌دهنده وب در سیماکالا پویا مشغول به کار هستم و در کنارش گاهی کار تدریس برنامه‌نویسی وب هم انجام می‌دم. در کنار پی‌اچ‌پی با تکنولوژی‌ها و مسائل دیگه‌ای هم آشنا شدم که اگر براتون جالب باشه می تونید در پروفایل من در سایت لینکدین اون‌ها رو ببینید.

سال ۸۹ زندگی‌م رو با کسی قسمت کردم که روزهای «خیلی شاد» و «کمتر شاد» زیادی رو کنار هم گذروندیم و زندگی‌مون رو ساختیم. از این بابت خیلی خوشحالم و احساس رضایت‌مندی زیادی از زندگی خانوادگی‌م دارم 🙂

سعی کردم و می‌کنم در زندگی آدم منطقی و در عین حال شادی باشم. دوست دارم در مورد هر چیزی بپرسم «چرا، چطور». دوران‌های مختلفی رو پشت سر گذاشتم و تقریبا از هر قشر معقولی تعدادی آدم می‌شناسم.

خیلی اهل هیجان نیستم و نوشیدن یک فنجون قهوه رو به سوار شدن بر هم‌زن‌برقی‌های غول‌پیکر شهربازی ترجیح می‌دم. ویکی‌پدیا رو دوست دارم و قبلا گه‌گاهی توش مشارکت داشتم. هنوز هم دوست دارم ولی کمتر فرصت می‌شه. به شما هم توصیه می‌کنم فعالیت در ویکی‌پدیا رو تجربه کنید. ویکی‌پیدا به کاربراش یاد می‌ده که نظرات مخالف هم رو تحمل کنن و در چهارچوب ادب ، منطق و قوانین جاری سایت مشکلات‌شون رو با هم یا با مقالات حل کنن.

من رو می‌تونید در شبکه‌های اجتماعی مختلفی در کنارتون ببینید، لینک شبکه‌هایی که داخل‌شون فعالیت دارم رو در همین ستون سمت راست ، قسمت بالا گذاشتم.

این کامل‌ترین بیوگرافی‌ای هست که تا حالا درباره خودم نوشته بودم.

ارادت‌مند شما

مرتضا