اورست

مارک اینگلیس، مردی که پا نداره ولی اورست رو فتح کرده

مدت کوتاهیه که با راهنمایی سروش با ورزش کوهنوردی آشنا شدم و یک مقدار وسیلهٔ ضروری تهیه کردم برای کوه‌پیمایی. توی این مدت چیزهای جالبی دیدم و شنیدم و تجربه کردم. مثلا جمعهٔ گذشته سنگ‌نوردی رو تجربه کردم که یکی از بهترین تجربیات زندگی‌م بود و حتما در یک پست اختصاصی در موردش می‌نویسم. توی این مطلب می‌خوام در مورد یک مرد شگفت انگیز بنویسم که هر دوتا پاهاش و اراده‌ش از جنس آهنه!

مارک انگلیس فاتح اورست

می‌دونیم که «اورست» با ۸۸۴۸ متر ارتفاع بلندترین کوه دنیاست و فتحش افتخار بزرگیه. برام جالب بود که یکی از کسایی که بر فراز اورست ایستاده مردی هست که دوتا پاش مصنوعیه! «مارک اینگلیس» یک مرد معلول اهل نیوزیلند هست. مارک در ۱۵ می ۲۰۰۶ در حالی روی بام دنیا ایستاد که بیشتر از ۲۰ سال بود که هر دو پاش رو در اثر سرما زدگی از دست داده بود.

مارک علاوه بر کوهنوردی، دوچرخه‌سواری رو هم به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنه و در مسابقات پارالمپیک سال ۲۰۰۰ سیدنی – استرالیا برنده مدال نقره شده!

وجود آدمهایی مثل مارک اینگلیس برای جامعه لازمه. بعضی از ما فکر می‌کنیم مشکلات می‌تونن سد راه انسان باشن ولی آدمهایی مثل مارک هستن که قاعده رو زیر پا می‌ذارن و به همه ثابت می‌کنن که می‌شه بدون داشتن پا، جایی ایستاد که بلند ترین نقطهٔ کرهٔ زمینه. این آدمها قبل از اینکه روی قلهٔ اورست بایستن، روی قلهٔ اراده ایستادن (:

شاد باشید و مثل کوه استوار

پی‌نوشت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *