سردار محمد ناظری

از خوبها باید گفت: سردار محمد ناظری

وقتی یک لباس یا جایگاه پیش مردم احترام داره -یا به زور احترامش تحمیل می‌شه- سوء‌استفاده کننده در اون لباس و جایگاه زیاد می‌شه. ولی همیشه هستن کسایی که همین لباسها رو می‌پوشن یا توی همین جایگاه‌ها قرار دارن و واقعا خدمت می‌کنن.

«سردار محمد ناظری» کسی بود که من نمی‌شناختمش، یک تیکه‌هایی از مسابقهٔ فرمانده که در تلویزیون پخش می‌شد باعث شد که مدت کوتاهی باهاش آشنا بشم. در مورد شخصیت و کارکترش سرچ کردم، چیزی ندیدم جز اینکه همهٔ زندگی‌ش رو صرف حفظ امنیت ما ها کرده. توی جنگ جنگیده و شیمیایی شده. تا همین قبل از فوت‌ش هم فرمانده یگان ویژه نیروی دریایی بوده.

کسی که قطعا از خانواده و رفاه و آسایش زده تا کشور امنیت رو تجربه کنه. کسی که راه نیفتاد توی خیابونها که به بی ادبی و پلشتی به مردم بگه چی بپوشن و چی نپوشن! کسی که گردن و صدا کلفت نکرد برای مردم که کی بره ورزشگاه و کی نره! صداش و گردنش کلفت بود برای دشمنی که بخواد به کشور ما چپ نگاه کنه. امیدوارم در جهان بعدی ثمرهٔ تلاشها و سختی‌هایی که کشیده رو ببینه و روحش قرین آرامش باشه.

شاد باشید و صحیح و سالم

پی‌نوشت طولانی:
قطعا همیشه بودن و هستن آدم‌های شکم‌سیری که منت جنگیدن، شهید شدن و جانباز شدن دیگران رو سر مردم می‌ذارن. شما خیلی به اونها اهمیت ندید و شاد باشید. مگس‌ها همیشه دور شیرینیها هستن. همیشه هستن کسایی که از رشادتهای دیگران برای اهداف خودشون استفاده می‌کنن. همیشه هستن کسایی که شهدا، جانبازها و آدم خوبها رو برای خودشون مصادره می‌کنن. اجازهٔ این مصادره رو ندید. ما به شهدا و رزمنده‌ها افتخار می‌کنیم ولی در عین حال از شادی و آزادی هم دفاع می‌کنیم.

8 دیدگاه برای «از خوبها باید گفت: سردار محمد ناظری»

 1. ایشون اگه اینقدر آدم خوبی بودن، چرا با این همه مشکلات توی مملکت و این همه ضرر و زیانی که جایی ک ایشون توش مشغول بود به مملکت زد و میزنه همچنان توی اون بخش بود و افتخار میکرد؟ جز اینه که کلی از بدبختی ها بخاطر همین بخشه که ایشون توش بود؟ واقعا انتظار ندارم دیدگاهم رو تایید کنید 🙂

 2. اینکه انتظار ندارید دیدگاه‌تون رو تایید کنم احتمالا ریشه در یک پیش‌داوری که در مورد من کردید داره 🙂
  اما به هر حال به عنوان جوابتون باید عرض کنم که خوبی و بدی نسبی هست. ما آدمها باینری نیستیم. سیاه و سفید نیستیم. خاکستری هستیم.
  اینکه از ایشون به نیکی یاد کردم به این دلیل هست که آدم به دور از حاشیه‌ای بود. یک تکاور حرفه‌ای و متخصص بود.
  یادمون باشه که اینکه حق ماست نظر خودمون و آرمان خودمون رو داشته باشیم به همون اندازه حق بقیه هم هست. ایشون قطعا تشخیصش این بود که کاری که داره می‌کنه درسته.
  خوب و بد مطلق نیست 🙂

  1. انتظار عدم انتشار دیدگاه بخاطر نگرانی از عواقبش برای شما بود، نه پیش داوری درمورد شما 🙂
   البته که منم با “به نیکی یاد کردن از کسی بخاطر تخصص و حرفه ای بودنش” مشکلی ندارم. ولی وقتی کلی بخوایم همه چیز رو درنظر بگیریم، شاید آدم بهتر باشه کلا چیزی نگه درباره ش.

   1. من اعتقادی به سانسور ندارم و کامنتها بصورت پیشفرض تایید شده هستن.
    سکوت انتخاب خوبی نیست، آدم باید چیزهای خوب رو بگه و فراموش نکنه که ما ها آدمیم و همه‌مون یک بدیها یا نقصهایی داریم.
    اگر از یک نفر به نیکی یاد می‌کنیم اون آدم فرشته نیست، بلکه نکات مهمی در شخصیتش داشته که ارزشمنده 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *